Keresés

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Minden ami takarónövény
Yesterday at 21:11 by BEMAN

» Szikes talajok
2017-08-19, 06:21 by Radócz

» Vetőgépek és kiegészítőik
2017-08-08, 22:15 by Mr. Poke

» Csapadék adatok, feljegyzések
2017-07-30, 11:23 by BEMAN

» OFF TOPIC / kocsma
2017-07-20, 10:29 by Gúnár

» Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára
2017-07-17, 15:59 by Bigiboy77

» Hasznos információk-táblázatok-dokumentumok
2017-07-15, 09:55 by Mr. Poke

» Kalászosok
2017-07-12, 12:30 by Netparaszt

» Kukorica termesztése
2017-07-07, 08:23 by Berente Antal

Top posting users this month
BEMAN

Mr. Poke

Radócz

PéZé

Kalászosok

2 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Kalászosok

Témanyitás by Gwhaunting on 2017-03-22, 21:08

acszati írta:
Gwhaunting írta:[url=https://servimg.com/view/19653530/3]

240 kg/ha Farmeur november 1-én vetve.
Idén 2 alkalommal 100 kg pétisó.
Egy hete lett hengerelve.

Milyennek ítéled?
Szerintem korrekt. Smile
Ha nem lett volna nagy fagy akkor is ilyen szépen semmisült volna a tak.növény?Mit gondolsz?
Bioban ez eléggé kockázatosan gondolnám..?Egyébként meg tetszik Smile

Nem látok különbséget a lazított napraforgóba vetett (másik terület) és e között.
Mivel kései lett a vetés (nem jött meg időben a vetőmag), így azt hittem nem is marad meg annyira satnya gyenge volt az állomány, ahhoz képest ahogy kialakult én nagyon meg vagyok elégedve.
Szerintem megsemmisült volna,mert a rapig tárcsái után sem maradt nagyon élő növényzet.
Nem bio gazdálkodom, de a kalászosban nem szoktam gyomírtani. Csak ott látom jelentőségét ahol a ragadós galaj jelen van a többi szerintem nem annyira jelentős.

Gwhaunting

Hozzászólások száma : 43
Köszönet : 2

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by acszati on 2017-03-22, 19:14

Gwhaunting írta:[url=https://servimg.com/view/19653530/3]

Milyennek ítéled?
Szerintem korrekt. Smile
Ha nem lett volna nagy fagy akkor is ilyen szépen semmisült volna a tak.növény?Mit gondolsz?
Bioban ez eléggé kockázatosan gondolnám..?Egyébként meg tetszik Smile

acszati

Hozzászólások száma : 315
Köszönet : 5

Témanyitás by Gwhaunting on 2017-03-22, 18:19

Gwhaunting

Témanyitás by Gwhaunting on 2017-03-20, 07:35

acszati írta:
Gwhaunting írta:Kíváncsi vagyok mi lesz belőle:

Vannak további fotóid Gwhaunting??

A héten majd készítek.

Gwhaunting

Témanyitás by acszati on 2017-03-19, 21:21

Gwhaunting írta:Kíváncsi vagyok mi lesz belőle:

Mai vetés

Vannak további fotóid Gwhaunting??

acszati

Témanyitás by acszati on 2017-03-07, 22:26

Kezdetleges írta:
!(ősszel akarok még búza előtt valami hipergyorsan növő takarónövényt..vagy bugahányáskor még beletaposni mt szóróval kiszórni valami csávázott herekeveréket állományba..ötlet van csak biztosra kéne menni:D)

A biztos az a halál. Very Happy
Ami a meleget szereti:szudáni,és sziki kender,napra,hajdina,szeklice,esetleg TR, a here félékből csak akkor lenne valami ha jönne az eső,de nem kevés.
Javasolnám a társas vetésen való gondolkozást.
Lehet hogy lesz egy kis kánikula junius végétől és julius közepéig.Na akkor tudod mi nő hipergyorsan ? a vérnyomásod Very Happy

acszati

Témanyitás by Mr. Poke on 2017-03-07, 21:45

Lehet ezt nem ide kellene eldugva leírni de ha ide tartozik Smile

A növényeknek, és a talajéletnek szüksége van nitrogénre. Ennek forrása főképpen a pillangósok. Vannak baktériumok amik képesek nitrogén megkötésére de az elenyésző.
Az egész talaj táplálék háló alapja a baktériumok (vagyis ennél bonyolultabb de vegyük az egyszerű példát). A baktériumok N/C aránya ~ 1:1 ahogy lépünk fentebb a táplálék hálóban az 1 nitrogénra jutó szén arány egyre nagyobb. (Emberi szervezet ha jól rémlik 1:35 kiváló komposzt arány). Mikor a magasabb helyen álló egyedek elfogyasztják az alacsonyabb egyedeket akkor szabadul fel a nitrogén amit a növények képesek felvenni.

De ha nincs a talajban nitrogén az egész alapja felborul. Ezért igen is kell a nitrogén műtrágya egyes források 30kg hatóanyagot ajánlanak egyszerire maximum, mások pedig 30kg műtrágya. Kezdő talajépítéskor nyugodtan lehet alkalmazni a 30kg hatóanyagot, vagy ahogy én csinálom 1q pétisó. Az hogy ezt az adagot hányszor adod oda a növénynek már a növénytől függ. Ha látod benne a potenciált és a nitrogén igényt nyugodtan mehet 2-3* is az az 1q pétisó vagy talán a nitrosol még jobb. Karbamid kerülendő (esetleg lombtrágyaként jó)

Tavaszi vetésű növényeket pedig csak a kelés után kell nitrogént adni, addig, úgyis csak a gyomokat műtrágyázod amire semmi szükség.

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 286
Köszönet : 6

Témanyitás by Kezdetleges on 2017-03-07, 19:45

Hali!
Összel kapott a 80mázsás kukoricaföld 1q/ha komplexet,most pedig tavasszal zab lett belevetve.Valaki tudna mondani valami ötletet tápanyagutánpótlásra a tmmg keretein belül?
Szívem szerint adnák neki 1q/ha pétisót aztán még szárbainduláskor valami tuti lombtrágyát.
A válaszokat köszönöm!(ősszel akarok még búza előtt valami hipergyorsan növő takarónövényt..vagy bugahányáskor még beletaposni mt szóróval kiszórni valami csávázott herekeveréket állományba..ötlet van csak biztosra kéne menni:D)

Kezdetleges

Hozzászólások száma : 86
Köszönet : 0

Témanyitás by acszati on 2017-03-04, 03:33

kis Zombi írta:
acszati írta:
fida91 írta:
acszati írta:
?
?
.

Nem a Fidáé 3 soros,  és egy tartályos, a tied 4 soros, és 2 tartályos lesz :-))

Gerendát akartál írni ugye. Smile Én is rosszul írtam nem elrendezés hanem fajtára megegyező, fix váz és késes csoroszlya és mechanikus vetőszekrény plusz levegő rásegítés

acszati

Témanyitás by kis Zombi on 2017-03-03, 22:14

acszati írta:
fida91 írta:
acszati írta:

Tetszik.
Remélem nem sokára én is dobok képet és videot a vetőgépről és a vetésről..ig

Hány centiméter van a vetőgépszekrény kivezető csövétől a csoroszlyába csatlakozó részig?

Pontosan most nem tudom megmondani, nem egyenlő hosszúak, kb 90-110cm.

Milyen vetőgépet csinálsz? Milyen csoroszlyával?

Rad csoroszlya és olyan elrendezés mint a tied.
Majd rakok képet is....

Nem a Fidáé 3 soros, és egy tartályos, a tied 4 soros, és 2 tartályos lesz :-))
kis Zombi

Hozzászólások száma : 392
Köszönet : 7

Témanyitás by acszati on 2017-03-03, 20:35

fida91 írta:
acszati írta:

Tetszik.

Hány centiméter van a vetőgépszekrény kivezető csövétől a csoroszlyába csatlakozó részig?

Rad csoroszlya és olyan elrendezés mint a tied.
Majd rakok képet is....

acszati

Témanyitás by fida91 on 2017-03-02, 21:01

Netparaszt írta:Akartam volna mondani, hogy vigyázz a fuzáriummal, kukorica után érzékenyebbek a gabonák.
Egyébként szép a munka.

Thx,
a tavasziaknál kevésbé jelent gondot, ha jó kondícióban van a növény akkor semmi. Kukorica utáni őszi kalászosok sosem az igaziak, abból már kinőttünk, ősszel ha talajmunka van kukorica után az sem mindig a legjobb, azért sem csináltam semmit a területtel, mert aratás után mentem benne 10 métert gruberrel és ott hagytam, erős gyökerek egyben tartják a talajt ha kiszárad akkor meg csak hantok maradnak, ez nem túl talajmegújító.

fida91

Hozzászólások száma : 39

Témanyitás by Netparaszt on 2017-03-02, 10:59

Akartam volna mondani, hogy vigyázz a fuzáriummal, kukorica után érzékenyebbek a gabonák.
Egyébként szép a munka.

Netparaszt

Hozzászólások száma : 57
Köszönet : 3

Témanyitás by Berente Antal on 2017-03-01, 20:11

Ügyes!

fida91 írta:A kapa mögött van egy cső amin lefolyik a mag, semmi extra. Készül rá soronkénti tömörítő henger, mert ami most van rajta nedves körülmények között hajlamos beragadni. Reggelig esett rá 10mm eső, kikelt majd fotózom.
Világítás.

Berente Antal

Hozzászólások száma : 141

http://www.balatonbungalow.hu

Témanyitás by kis Zombi on 2017-03-01, 18:19

fida91 írta:http://talajmegujitas.blogspot.com/2017/02/tavaszi-arpa-no-till.html

Vagány :-))
kis Zombi

Hozzászólások száma : 392
Köszönet : 7

Témanyitás by fida91 on 2017-03-01, 17:07

A kapa mögött van egy cső amin lefolyik a mag, semmi extra. Készül rá soronkénti tömörítő henger, mert ami most van rajta nedves körülmények között hajlamos beragadni. Reggelig esett rá 10mm eső, kikelt majd fotózom.
Világítás.

fida91

Témanyitás by Berente Antal on 2017-03-01, 16:42

acszati írta:
fida91 írta:http://talajmegujitas.blogspot.com/2017/02/tavaszi-arpa-no-till.html

Tetszik.

Milyen csoroszját használsz? Mi Az elektromos vezeték szerepe?

Berente Antal

Hozzászólások száma : 141

http://www.balatonbungalow.hu

Témanyitás by fida91 on 2017-03-01, 15:30

acszati írta:

Tetszik.

fida91

Témanyitás by acszati on 2017-03-01, 07:16

Tetszik.

acszati

Témanyitás by fida91 on 2017-02-28, 23:52

http://talajmegujitas.blogspot.com/2017/02/tavaszi-arpa-no-till.html

fida91

Témanyitás by BEMAN on 2016-12-19, 16:10

acszati írta:
Mr. Poke írta:
Berente Antal írta:
Mr. Poke írta:
acszati írta:
Mr. Poke írta:
BEMAN írta:Nézd meg @FCottavoz tweetjét: https://twitter.com/FCottavoz/status/807911120287703040?s=09

Itt nincs  vetés  csak szórás Very Happy

A jelenlegi időjárás mellet. Este -5 nappal +5 szét is szakadna a gyökérzet és elpusztulna a növény erre.

Mi szakadna szét??? affraid  
Ezt bővebben fejtsd már ki mert nagyon nem értem....
Azért elég nagy mulcs paplan van azért azt nefelejcsük el

Még a hagyományosan vetett gabonákat is néha megszoktuk hengerezni tavasszal mert a fagy hatására megszakadnak a gyökerek (vagyis ezért is).
Este megfagy, nappal kiolvad, akár több millimétert is képes mozogni a talaj. Ha a növény a föld felszínén van akkor már a talaj menti fagyok is károsíthatják.

Ha lentebb van vetve akkor csak akkor történik ez ha a vetőmélység alatt is fagy a föld.

Az a mulcs paplan egy egészséges földön már nincs is. Legalábbis a kukorica levelei pár hét alatt eltűnnek. A szára pedig nem sokat takar.

Ezt akkor figyeltem meg mikor 25 éve kézzel szórtuk szét a gabonát és lóval boronáltuk be.
Volt-e kontroll?
Ez érdekes felvetés.
Mindenesetre a nagy hengergyártók pl güttler is csak néhány %-os termésnövekedést ígérnek. Ami valljuk be vagy ezért van, vagy nem. Összevethető a hengerezés költségével.

Hengerezési költség nem igazán tényező. Nekem van egy 5m-es Güttler óránként akár 6-7ha-is lelehet vele nyomni. 1000ft/ha max költség. De a fajta is számít mert a mostani modern fajták már nem úgy reagálnak rá. A régi parasztok tavasszal legeltették a gabonát birkával. A patája formáját utánozza a Güttler. Az ősi búzák ezért bokrosodnak. Valamint a vetőmag mennyiség sem mindegy. Én 180kg/ha -al vetem a búzát, itt létfontosságú a bokrosodás. Ráadásul még gyomfésű is szokott menni. Szilárd műtrágyát kiszórjuk és utána azonnal megy a gyomfésű. Jövőre ha inden jól megy mikorhizával oltott valamilyen here is lesz vetve tavasszal gyomfésűzéskor. (akkora talán a csávázószer hatása elmegy)
Ez a gabona felfagyása meg az alap tételek közé sorolható, minden gabona termesztéssel foglalkozó szakirodalom foglalkozik vele. De ha kisétálsz a gabonaföldre reggel egy 5 fokos fagy után a léptek alatt érezhető ahogy mozog a talaj.

De biztos tapasztalta már sok mindenki, hogy a tavaszi műtrágyaszórás után a traktor nyomában zöldebb a búza ez mind az előbb leírtak miatt van.

Én is tapasztaltam hogy liba rágta meg egyszer az egyik táblán a buzát..de nagyon durván tarra ugy hogy nem is láttad hogy van buza....
Aratáskor benne voltam a kombájnban és saját szemmel láttam hogy olyan sűrű volt mint a kefe és csak ömlött a puttonyba a mag.

Arra már gondoltam hogy kora tavasszal ki mennék és lezúznám a búzakelést tarra. affraid Mint a liba....
Vélemény??

Szerintem több lesz a szalma és kevesebb gabonát .
de nem vagyok benne biztos.
Próbált ki
BEMAN

Hozzászólások száma : 481

http://www.leopold7.com/

Témanyitás by acszati on 2016-12-19, 10:03

Mr. Poke írta:
Berente Antal írta:
Mr. Poke írta:
acszati írta:
Mr. Poke írta:
BEMAN írta:Nézd meg @FCottavoz tweetjét: https://twitter.com/FCottavoz/status/807911120287703040?s=09

Itt nincs  vetés  csak szórás Very Happy

A jelenlegi időjárás mellet. Este -5 nappal +5 szét is szakadna a gyökérzet és elpusztulna a növény erre.

Mi szakadna szét??? affraid  
Ezt bővebben fejtsd már ki mert nagyon nem értem....
Azért elég nagy mulcs paplan van azért azt nefelejcsük el

Még a hagyományosan vetett gabonákat is néha megszoktuk hengerezni tavasszal mert a fagy hatására megszakadnak a gyökerek (vagyis ezért is).
Este megfagy, nappal kiolvad, akár több millimétert is képes mozogni a talaj. Ha a növény a föld felszínén van akkor már a talaj menti fagyok is károsíthatják.

Ha lentebb van vetve akkor csak akkor történik ez ha a vetőmélység alatt is fagy a föld.

Az a mulcs paplan egy egészséges földön már nincs is. Legalábbis a kukorica levelei pár hét alatt eltűnnek. A szára pedig nem sokat takar.

Ezt akkor figyeltem meg mikor 25 éve kézzel szórtuk szét a gabonát és lóval boronáltuk be.
Volt-e kontroll?
Ez érdekes felvetés.
Mindenesetre a nagy hengergyártók pl güttler is csak néhány %-os termésnövekedést ígérnek. Ami valljuk be vagy ezért van, vagy nem. Összevethető a hengerezés költségével.

Hengerezési költség nem igazán tényező. Nekem van egy 5m-es Güttler óránként akár 6-7ha-is lelehet vele nyomni. 1000ft/ha max költség. De a fajta is számít mert a mostani modern fajták már nem úgy reagálnak rá. A régi parasztok tavasszal legeltették a gabonát birkával. A patája formáját utánozza a Güttler. Az ősi búzák ezért bokrosodnak. Valamint a vetőmag mennyiség sem mindegy. Én 180kg/ha -al vetem a búzát, itt létfontosságú a bokrosodás. Ráadásul még gyomfésű is szokott menni. Szilárd műtrágyát kiszórjuk és utána azonnal megy a gyomfésű. Jövőre ha inden jól megy mikorhizával oltott valamilyen here is lesz vetve tavasszal gyomfésűzéskor. (akkora talán a csávázószer hatása elmegy)
Ez a gabona felfagyása meg az alap tételek közé sorolható, minden gabona termesztéssel foglalkozó szakirodalom foglalkozik vele. De ha kisétálsz a gabonaföldre reggel egy 5 fokos fagy után a léptek alatt érezhető ahogy mozog a talaj.

De biztos tapasztalta már sok mindenki, hogy a tavaszi műtrágyaszórás után a traktor nyomában zöldebb a búza ez mind az előbb leírtak miatt van.

Én is tapasztaltam hogy liba rágta meg egyszer az egyik táblán a buzát..de nagyon durván tarra ugy hogy nem is láttad hogy van buza....
Aratáskor benne voltam a kombájnban és saját szemmel láttam hogy olyan sűrű volt mint a kefe és csak ömlött a puttonyba a mag.

Arra már gondoltam hogy kora tavasszal ki mennék és lezúznám a búzakelést tarra. affraid Mint a liba....
Vélemény??

acszati

Témanyitás by acszati on 2016-12-19, 09:58

BEMAN írta:Nézd meg @HypoliteSylvain tweetjét: https://twitter.com/HypoliteSylvain/status/583207272219844608?s=09

Nagyon komoly.
Egyébként ott milyen időjárás van.Mert amit Poker mond az igaz és én is egyetértek vele.Maximumum majd le kell hengerezni ilyen tájt is a mulcsba vetést meg később kora tavasszal is.

acszati

Témanyitás by BEMAN on 2016-12-19, 03:42

Nézd meg @HypoliteSylvain tweetjét: https://twitter.com/HypoliteSylvain/status/583207272219844608?s=09
BEMAN

Témanyitás by BEMAN on 2016-12-19, 03:41

[url=N%C3%A9zd meg @HypoliteSylvain tweetj%C3%A9t:]pedig itt is igy tervesnek vetni[/url]
BEMAN

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

2 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére