Keresés

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Vetőgépek és kiegészítőik
2017-12-15, 09:09 by BEMAN

» Minden ami takarónövény
2017-12-11, 20:06 by Kacar

» Grúber ; Kultivátor
2017-12-08, 15:33 by BEMAN

» Észrevételek / javaslatok
2017-11-30, 16:59 by Mr. Poke

» Moderátorok közleményei
2017-11-21, 21:28 by Netparaszt

» Hasznos információk-táblázatok-dokumentumok
2017-11-17, 20:53 by Radócz

» Tárcsák (Rövid ; X ; V)
2017-11-10, 08:28 by BEMAN

» OFF TOPIC / kocsma
2017-10-31, 18:07 by acszati

» Kalászosok
2017-10-25, 16:31 by BEMAN

Top posting users this month
BEMAN

Radócz

Kacar

Berente Antal

Mr. Poke

kis Zombi

ozo

MF-es?

Minden ami takarónövény

9 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Minden ami takarónövény

Témanyitás by Kacar on 2016-07-01, 10:21

Szép kertecske! A második képen milyen növény van?

Kacar

Hozzászólások száma : 17
Köszönet : 0

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-07-01, 08:24

A szomszédok rendszeresen kérdezik mi lesz ez. A válasz: virágoskert. Nincs már energiám magyarázni olyanoknak mi is ez aki tegnap szántott......

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 302
Köszönet : 6

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-28, 12:51

Radócz írta:A gépesk eszközök topikból:

by BEMAN Yesterday at 10:57 am

"Mi a jó ZT?

Nálam a Retek mélylazítót a talaj 2012 ben"

És vajon melyik retek?
Mikor érdemes vetni, hogy nagy eséllyel jó legyen a kelés?

Agyagos kötött talajon milyen más ZTN növénnyel érdemes társítani?
ZT=ZTN= Zöldtrágyanövény (Így használjuk  több éve).

Nekem az is jó ZTN

Maradunk 1 fórumon azon a témában.

15 év használunk az a föld és mindig volt benne egy nagy tó amit a tsz idő úgy hívták "Balaton" vagyis nem újdonság.
Csak nyáron lehet bele menni és nyáron 2012 ZTN belevetetunk 200q trágya szórás után.
a ZTN volt mind a zölditö páros 50-50% mutar/retek 20 kg/ha.
Az a föld sosem mélylazitotam és 2013-2014-2015-(2016) vetetunk, aratunk belőle.
Egy másik földen úgyen úgy van az a helyzet csak kisebb tó.

BEMAN

Hozzászólások száma : 517
Köszönet : 7

http://www.leopold7.com/

Témanyitás by Radócz on 2016-06-28, 10:41

Takarónövények használatának tapasztalatai M.országon különböző talajtípusokon.

Készülök egy "szakdolgozattal" a témában.
Aki készített szakdolgozatot, tudja, hogyan szokott készülni egy ilyen.
Akinek vannak írásos dokumentumai, akár saját, akár összeszedett dolgokból kérem ossza meg velünk, amikből összeollózok egy (kezdőknek) indulás előtt elolvasásra ajánlott munkát. (megosztani a fórumozókkal).
Sokan sok jó dologgal összefutottak már, mert nem a technológia szerint tudtak a határban dolgozni.
Ezekből különböző talajtípusokra lebontva gondolom az összeállítást.

Javaslatokat, ötleteket kérek,
       - hogy mi miért nem,
       - illetve mi az ami jó gondolat.

A végén úgy is meg lesz, hogy mit kellett volna teljesen másképp elkezdenem.
(Na ezt szeretném minimálisra csökkenteni).

Radócz

Hozzászólások száma : 234
Köszönet : 4

Témanyitás by Radócz on 2016-06-28, 10:36

A gépesk eszközök topikból:

by BEMAN Yesterday at 10:57 am

"Mi a jó ZT?

Nálam a Retek mélylazítót a talaj 2012 ben"

És vajon melyik retek?
Mikor érdemes vetni, hogy nagy eséllyel jó legyen a kelés?

Agyagos kötött talajon milyen más ZTN növénnyel érdemes társítani?
ZT=ZTN= Zöldtrágyanövény (Így használjuk  több éve).

Radócz

Témanyitás by Radócz on 2016-06-27, 10:42

Korongos kemper kasza van errefele, amit MTZ húz.

A vevő fogja eldönteni, hogy száraz, vagy csomagolt lesz.

Radócz

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-25, 10:49

Radócz írta:Most lekerülő "vetemény" (mindenféle gyom) után milyen "takarónövényt" tegyünk, amit szeret a marha?
Az idén szeretnénk kaszálni.

Következő növénynek BIO rozs van tervezve.

mit értesz kaszálni ( mind a széna, vagy silózni/szénazs )
kecske, marha, ...?
Javasolnám valami homoki zab + alex. here keverék.
BEMAN

Témanyitás by Radócz on 2016-06-24, 08:28

Most lekerülő "vetemény" (mindenféle gyom) után milyen "takarónövényt" tegyünk, amit szeret a marha?
Az idén szeretnénk kaszálni.

Következő növénynek BIO rozs van tervezve.

Radócz

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-22, 21:48

" Tillage Radish daikon retek (Raphanus sativus var. longipinnatus) neve garancia a tömörödött talajrétegek áttörésére'

És beraknak egy képet a talajtömörödés miatt deformálódott növényről. lol!

Talajszerkezet fent tartásra jó, és nem lazító helyett.....

Mr. Poke

Témanyitás by Radócz on 2016-06-22, 09:45

Itt is vegyesen van használva a köztes növény és a takaró növény.

Nem csak én tanulom, hanem más is.?

" Most ismerkedik a takarónövényekkel? Itt kezdje!
2016. június 21., 10:07|Démétér Biosystems Bt. (x)

Címkék:
   növénytermesztés,
   köztesnövény,
   talajvéd

nyomtatás
A takarónövények sikeres alkalmazásához nélkülözhetetlenek azok a speciális fajták, amelyek önmagukban és keverékalkotóként is megállják a helyüket.

A főnövényeknél már nem újdonság, hogy minden fajta rendelkezik olyan tulajdonsággal, amely kiemeli a mezőnyből, legyen szó aszálytűrésről, termésmennyiségről vagy rezisztenciáról. Ugyanez a helyzet a takarónövényeknél is, csak itt hozam helyett a megkötött nitrogén mennyiségét vagy a zöldtömeget, a rezisztencia helyett pedig a könnyű kezelhetőséget díjazzuk. Bemutatunk két fajtát, amelyek egyszerűen és hatékonyan segítik a talajállapot javítását, a talajélet felpezsdítését és a gyomelnyomást.
Tillage Radish: a talajművelő retek

2011 óta a Tillage Radish daikon retek (Raphanus sativus var. longipinnatus) neve garancia a tömörödött talajrétegek áttörésére és a talajban lévő „felesleges” nitrogén, kálium és kén tárolására. Az első, kifejezetten takarónövény céllal kifejlesztett retekfajtát bátran ajánljuk mindenkinek, aki most kezd a köztesnövényekkel foglalkozni.

Tillage Radish retek és Global Sunn sziki kender keveréke (Cover Crop Solutions)

Tillage Radish retek és Global Sunn sziki kender keveréke (Cover Crop Solutions)

A 10 éves kutatás eredményeként létrejött Tillage Radish mélyen és hatékonyan lazítja a talajt, gyökere akár 1,5 méterig lehatol. Nyáron lekerülő kalászosok után vetve felveszi fel az ottmaradt nitrogént, káliumot és ként a talajból, valamint elnyomja az őszi gyomokat.

Kontrollálása senkinek sem okoz fejfájást: ha 3 egymást követő éjszaka -10 Celsius fokig süllyed a hőmérséklet, a Tillage Radish egyszerűen elfagy. Enyhébb telek után szárzúzással, legeltetéssel vagy glifozát + 2,4-D kombinációjával terminálható. Elpusztulása után szétterül a talajon, így tavasszal is gyommentesen tartja a parcellákat.

Remekül működik keverékekben zabbal, bíborherével, takarmányborsóval, tritikáléval vagy olaszperjével.

Július közepétől egészen addig vethető, amíg legalább 30-40 nap választja el az első fagyoktól. A genetikai potenciál teljes kihasználása érdekében a fagyok előtt legalább 10 héttel vessük el gabonavetőgéppel 0,5-1,5 cm mélységre, 5-8 kg/ha magnormával.
Global Sunn: aszálytűrő pillangós a trópusokról

A búza, árpa és repce betakarítása után nagyszerű időablak nyílik a takarónövények vetésére. Sokunkat visszatartott eddig az a félelem, hogy a jó pénzen megvett és elvetett fajták vagy keverékek nem kelnek ki.
Búza után vetett kukorica eredménye (2014, t/ha)0 kg N150 kg NKontrollTR + GS + szudánifűTillage RadishGlobal Sunn02468101214
0 kg N 150 kg N
Kontroll 6,6 11,9
TR + GS + szudánifű 7,2 12,2
Tillage Radish 8,1 12,9
Global Sunn 7,9 12,3

Búza után vetett kukorica termésátlaga a különböző takarónövény-keverékek hatására (Cover Crop Solutions)

A Global Sunn sziki kender (Crotalaria juncea) erre a zsigeri félelemre kínál megoldást: ez a trópusi takarónövény aszály- és szárazságtűrő, kifejezetten meleg talajokban érzi jól magát. Apró magja minimális talajnedvességtől is megpattan, majd fejlődésnek indul és olyan sebességgel nő, mint a disznóparéjfélék.

Pillangósként jelentős mennyiségű nitrogént köt meg (60-70 nap alatt 140-160 kg/ha-t), miközben elnyomja a gyomokat és a fonálférgeket, valamint védi a talajt az eróziótól. Magas fehérjetartalma miatt legeltetésére is kiváló.

Legalább 20-22 Celsius fokos talajhőmérsékletet igényel, azaz az őszi kalászosok és a repce betakarítása után bátran vethető. A vetésforgóba való beillesztésekor minimum 8-10 hetet hagyjunk neki az első fagy előtt. Gabonavetőgéppel 1,5-2,5 cm mélyre, 10-20 kg/ha-os magnormával ajánljuk vetni.

Tillage Radish-sel keverve a nitrogénkötés, a nitrogéntárolás és a zöldtömeg kérdése is megoldott. Haladó „takarónövényezők” kölessel vagy szudánifűvel kiegészítve is kérhetik ezt a mixet a lehető legnagyobb biomassza elérése érdekében.

Indiai növényként a magyar telekre érzékeny, így terminálásával nem lesz gond. Amennyiben mégis virágba borul az állomány harmada és fagy még nincs a láthatáron, akkor szárzúzóval, legeltetéssel vagy gyomirtással (glifozát és 2,4-D) vethetünk véget a kender életének.
Elvitelre

A köztesnövények eredményes használatának alapfeltétele, hogy ugyanúgy kezeljük őket, mint a főnövényeinket. Ahogy búzából, kukoricából, napraforgóból is a legjobbat keresi, úgy érdemes ugyanezt követnie a takarónövények kiválasztásakor. A Démétér Biosystems-nél egyaránt megtalálja a legjobb genetikai hátterű fajtákat és a sikeres „takaráshoz” szükséges tanácsokat. A Tillage Radish retek és a Global Sunn sziki kender önmagában vagy keverékben vetve gondoskodnak arról, hogy a köztesnövényekkel való ismerkedés első lépései zökkenőmentesek legyenek."

A fenti idézet innen van.

http://www.agroinform.com/szantofold/most-ismerkedik-a-takaronovenyekkel-itt-kezdje-28442-002

Radócz

Témanyitás by Radócz on 2016-06-22, 00:30

Pontatlanul fogalmaztam.

Későn vetettük és még egy hete kelt ki. Így a tök sor közé gondoltam vetni takarónövényt, hogy ne gyomosodjon és elkezdjem egy évvel korábban a talajmegújítást.

Radócz

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-21, 21:57

Radócz írta:Van egy homokos területem, ahova tök közé, köztes növényként szeretnék vetni talajmegújítás miatt növényeket.

Van-e valakinek összeollózott anyag, vagy gyakorlati tapasztalati, mit és mikor vessek?

A következő kérdésem agyagos kötött területre, de nem köztes növénynek, mert a tök nem kelt ki.

Del Amerika szoktak egyben vetni tök, kukorica és bab.
De utólag vetni köztes növény ?
Aratás megoldása?
A tök nem nagyon szereti a sűrű verseny társ. Jó a gondolat mint mások... több növények bevetni,, egy aratásal
pl. Tök, kukorica, bab de még nem hallottam megoldás a mai gépesítésel ( minden kézi munkával ).
Esetleg ügy szója(korai), hajdina és majd megtisztítani.
Vagy egy vetés több aratás, pl. Hajdina, repce, here
BEMAN

Témanyitás by Radócz on 2016-06-21, 09:04

Van egy homokos területem, ahova tök közé, köztes növényként szeretnék vetni talajmegújítás miatt növényeket.

Van-e valakinek összeollózott anyag, vagy gyakorlati tapasztalati, mit és mikor vessek?

A következő kérdésem agyagos kötött területre, de nem köztes növénynek, mert a tök nem kelt ki.

Radócz

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-19, 09:20

Mr. Poke írta:
Radócz írta:A takarónövények vetésénél  a talajvizsgálat eredménye vagy a következő növény számít-e valamit?

A takarónövény is a vetésforgó része. Így érdemes figyelembe venni.

Talaj vizsgálat alapján tudjuk hol a hiányzó tápanyag, pl: magas nitrát= mustár, kevés Phosphate = hajdina, kötött föld= (sztukturalt) növény, ...
BEMAN

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-19, 07:20

Radócz írta:A takarónövények vetésénél  a talajvizsgálat eredménye vagy a következő növény számít-e valamit?

A takarónövény is a vetésforgó része. Így érdemes figyelembe venni.

Mr. Poke

Témanyitás by Radócz on 2016-06-19, 05:02

A takarónövények vetésénél a talajvizsgálat eredménye vagy a következő növény számít-e valamit?

Radócz

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-17, 14:18

motoros írta:
Mr. Poke írta:
Igen ezért írta, hogy körül kell nézni a határban. Én mondjuk előnyben vagyok 10 éves koromban már kapáltam a kukoricát, vezettem a lovat sorközművelésnél. Tehát 36 éves létemre 25 év szakmai gyakorlat van mögöttem ami nem nagyüzemi. Smile

Milyen mélyre vetetted, mennyi kg/ha?

20kg/ha gabonavetőgéppel vetettem. (Nincs még szóróm)

Mr. Poke

Témanyitás by motoros on 2016-06-17, 12:46

Mr. Poke írta:
Igen ezért írta, hogy körül kell nézni a határban. Én mondjuk előnyben vagyok 10 éves koromban már kapáltam a kukoricát, vezettem a lovat sorközművelésnél. Tehát 36 éves létemre 25 év szakmai gyakorlat van mögöttem ami nem nagyüzemi. Smile

Milyen mélyre vetetted, mennyi kg/ha?

motoros

Hozzászólások száma : 14

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-17, 12:28

BEMAN írta:Egybe értek veled  MR Poke csak nincsen 1DB recept hanem ki, mit , hogyan főz Very Happy  
Hajdina szentpontból én is úgy tudom hogy szabadit a foszfor a talajból.

Mr. Poke

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-17, 12:00

Egybe értek veled MR Poke csak nincsen 1DB recept hanem ki, mit , hogyan főz Very Happy
Hajdina szentpontból én is úgy tudom hogy szabadit a foszfor a talajból.
BEMAN

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-17, 09:58

motoros írta:
Mr. Poke írta:

Szóval most szaladj el Zöld trióért.(Hátha kikel még időben én Szombaton vetettem Vasárnap kapott 20mm esőt szerdán reggel már bujkált) Ősszel pedig 1-2kg/ha Olajretek+Bíborhere magot dobj a gabona vetőgépbe. Az olajretek ki fog fagyni a bíborherét meg kiviszi a gyomirtó.

Amibe most a takarónövényt akarom, ott búza lesz ősszel, így is zöld trió legyen?

Ugye a Bíborherét nem ajánoltták itt mostani vetésre.
A tavaszi vetésű Bíborere (III. 15–30.) Júniusban kaszálható. 3-4 hónap. Szeptemberig pont ennyi idő van.

Augusztusi vetés esetén már nincs elég idő.

Mr. Poke

Témanyitás by motoros on 2016-06-17, 07:38

Mr. Poke írta:

Szóval most szaladj el Zöld trióért.(Hátha kikel még időben én Szombaton vetettem Vasárnap kapott 20mm esőt szerdán reggel már bujkált) Ősszel pedig 1-2kg/ha Olajretek+Bíborhere magot dobj a gabona vetőgépbe. Az olajretek ki fog fagyni a bíborherét meg kiviszi a gyomirtó.

Amibe most a takarónövényt akarom, ott búza lesz ősszel, így is zöld trió legyen?

motoros

Témanyitás by Radócz on 2016-06-17, 05:27

Én a nyári vetőmag keverékek között keresgetek. Figyelembe véve a talajvizsgálat eredményét.

Köztes növénynek gondolom az olajtökbe belevetni.

Talán ki kel.

http://www.magvas.hu/nyari-vetomagok/

Radócz

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-16, 22:14

motoros írta:
BEMAN írta:Mi az a mit biztos szeretnéd vetni, milyen növény ?

Több helyen, több forgalmazónál érdeklődtem ma (pl lóbab miatt ), a legtöbben rávágták, hogy mustár+olajretek. Valaki csak olajretket ajánlott, a mustárt nem, mivel a hosszú nyári nappalok miatt csak kóró lesz belőle. Ajánlották még a muhar+köles+olajretek+hajdina keveréket (mint már írtam), de ott meg félek attól, hogy gyommá válik.

Tehát nincs konkrét növény. Tetszene az olajretek valamivel, de írtad, hogy nem tartod túl jónak búza elé. Leginkább olyan növény kellene ami nem drága, egy helyről meg tudom venni és biztos, hogy nem válik gyommá. A kifejlett növény szeptemberben kapna egy sor tárcsát majd az októberi vetés előtt egy rövidtárcsát vagy kombinátort.

Olvasgatom a különböző leírásokat a növényekről, de szinte mindenhol a zöldtrágyáról írnak és augusztusi-szeptemberi vetéssel.

A kereskedőket ne kérdezd nem értenek hozzá, csak azt tudják mi kell a támogatáshoz Smile

Az a baj, hogy már a földben kellene lennie. Ezért is választottam a Zöld trió keveréket. Az enyém már kikelt és talán megfelelő takarást biztosít mire bejönnek a nagy melegek. Tavaly is úgy jártam addig agyaltam a keveréken, hogy aztán nem tudtam elvetni.
Egy pici fajtaleírás.
Olajretek: Talajlazítás, és nitrogén eltárolásra való. Főképpen kifagyónak jó mert a téli csapadék nem fogja elvinni a talaj nitrogén készletét valamint kevésbé tömörödik össze a talaj. Tavasszal mikor elkezd lebomlani a nitrogént átadja a növénynek.
Hajdina: Kötött talajt nem szereti, és igényli a mélyebb talajmunkát. Egy tanulmány szerint mobilizálni tudja a foszfort a talajból.
Egyszikűek általában: A talaj felső rétegét szövik át, nehezebben bomlik így főképpen talajtakarásra alkalmazzák.

Nyár eleji vetésre meleg kedvelő(tűrő) növényeket érdemes vetni. Az egyszikűek nagy része nem fog megnőni, a sziki kender pl szereti a meleget.

Gondold végig mik azok a gyomnövények, virágok amik a gabonatarlón, út mentén megélnek abban az időszakban mikor te alkalmazni szeretnéd a keveréket. Kezdetnek válassz egy egyszerűt és később lehet tovább bővíteni. Vannak növények amik jelenleg meg sem fognak nőni csak ha már javítottál a talajon.

A nagyban eltérő mag méretek esetén meg ugye van az ököl szabály. Ahány milliméter a mag annyi cm-re kell vetni. Ezt a szabályt csak akkor lehet kihagyni ha neked van megfelelő talajtakarásod. Különben mire meggyökeresedik a 2-3 cm-re vetett lóbab pl ki is fog száradni. Magyarországi viszonylatban nem lehet arra számítani, hogy úgyis lesz csapadék.

Mr. Poke

Témanyitás by motoros on 2016-06-16, 21:43

BEMAN írta:Mi az a mit biztos szeretnéd vetni, milyen növény ?

Több helyen, több forgalmazónál érdeklődtem ma (pl lóbab miatt ), a legtöbben rávágták, hogy mustár+olajretek. Valaki csak olajretket ajánlott, a mustárt nem, mivel a hosszú nyári nappalok miatt csak kóró lesz belőle. Ajánlották még a muhar+köles+olajretek+hajdina keveréket (mint már írtam), de ott meg félek attól, hogy gyommá válik.

Tehát nincs konkrét növény. Tetszene az olajretek valamivel, de írtad, hogy nem tartod túl jónak búza elé. Leginkább olyan növény kellene ami nem drága, egy helyről meg tudom venni és biztos, hogy nem válik gyommá. A kifejlett növény szeptemberben kapna egy sor tárcsát majd az októberi vetés előtt egy rövidtárcsát vagy kombinátort.

Olvasgatom a különböző leírásokat a növényekről, de szinte mindenhol a zöldtrágyáról írnak és augusztusi-szeptemberi vetéssel.

motoros

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-16, 16:13

Mi az a mit biztos szeretnéd vetni, milyen növény ?
BEMAN

Témanyitás by motoros on 2016-06-16, 15:02

BEMAN írta:Austriaban lehet vásárolni Lóbab, itt Magyarországon még nem találtam lóbab ( Primag sem )

Takarmányozás szempontból a Lóbab nagyon jó kb 28-30 % fehérje nem kell hő kezelni. A keserű íz miatt az állatok nem szeretik mind a szója, de szoktak keverni edésebb növényél. Magyarországon Lóbab termes eredmény kell elérni KB 4T/ha.
A ZT be pedig képes 210 N termelni 3 hó állat. ( nem 210 N szabad következő növény szamara )

Idén így nézni a Lóbabám

Erre a kis területre nem akarok kintről venni, ráadásul a nyelv sem megy, illetve aggaszt az is, hogy a nagyszemű lóbabot hogy lehet jól összekeverni az apró heremaggal, így a lóbab is kiesett, mit ajánlsz helyette?

motoros

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-16, 10:01

Austriaban lehet vásárolni Lóbab, itt Magyarországon még nem találtam lóbab ( Primag sem )

Takarmányozás szempontból a Lóbab nagyon jó kb 28-30 % fehérje nem kell hő kezelni. A keserű íz miatt az állatok nem szeretik mind a szója, de szoktak keverni edésebb növényél. Magyarországon Lóbab termes eredmény kell elérni KB 4T/ha.
A ZT be pedig képes 210 N termelni 3 hó állat. ( nem 210 N szabad következő növény szamara )

Idén így nézni a Lóbabám

BEMAN

Témanyitás by Radócz on 2016-06-16, 08:13

http://www.takaronovenyek.hu/

Az előbb találtam.
Ha ismétlés lenne, úgy ezer bocs, meg egy anyamedve.

A tök veteményem közé köztes növénynek gondoltam.
Nagyon hülye az elképzelés?

Radócz

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-15, 22:41

motoros írta:
BEMAN írta:
motoros írta:
BEMAN írta:Pl, cirok, napraforgó,  retek, facelia, bukkony, here fele, ...

Meg kell találni amit van szükség a te talaj. Milyen költségei.  Pilango jó elővetemeny de drágább.

Humuszra, talaj lazításra, és főleg nitrogénre van szükség.

Akkor javaslom :
Alexandria here sokat
Lobbab nagyon sokat
Bíbor here  következő tavasz-ig
bukkony is sokat

költséges de nagyon tuti, a következő tavaszi növény nagyon állás lesz.
Ha őszi búza akarsz vetni töröl ki a bíbor.

Lóbab vetőmagot nem találok. Hol lehetne venni? Esetleg helyette valami?

http://www.primag.hu/vetomag/bukkony-csillagfurt-somkoro

Érdekes különben hogy az összes bükköny nemzetségbe tartozó növény közül én csak a Lóbabot találtam amit ajánlanak kötött területre. Jövőre lehet bepróbálkozok 1ha magtermesztéssel. Jó fehérjetakarmány.

Mr. Poke

Témanyitás by motoros on 2016-06-15, 21:34

BEMAN írta:
motoros írta:

Meg kell találni amit van szükség a te talaj. Milyen költségei.  Pilango jó elővetemeny de drágább.

Akkor javaslom :
Alexandria here sokat
Lobbab nagyon sokat
bukkony is sokat

Lóbab vetőmagot nem találok. Hol lehetne venni? Esetleg helyette valami?

motoros

Témanyitás by .Norbert (admin) on 2016-06-14, 21:32

motoros írta:
Mr. Poke írta:Nem hiszem, hogy kötöttebb a föld mint itt Smile

Azért arra mérget ne vegyél!  Very Happy  Tennék fel képet, de a feltöltés után nem tudom mit kell csinálni, hogy látható is legyen

Te milyen takarónövényt vetnél, mikor, és mikor, hogy dolgoznád el búza alá?

Képfeltöltést leírtam a Gépház --> GY.I.K. topicban
.Norbert (admin)
Admin

Hozzászólások száma : 185
Köszönet : 1

http://regagrihun.top-talk.com

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-13, 15:11

Kukorica vetésből nem lett semmi. Nagyon kivette a vizet a talajból a zab. A ZTnek sem sikerült igazi magágyat csinálni. De most kapott 20mm esőt szóval meglátjuk.

Mr. Poke

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-13, 15:08

A keveréket vetettem el Szombaton. Szerintem a Bíborhere Szeptember közepére elég nitrogént fog gyűjteni, mert akkor megy bele a gabona.
Gabona után vetett bíborhere (Julius közepe vége) Szeptember közepéig nem köt elég nitrogént.

Mr. Poke

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-13, 13:32

[quote="BEMAN"]
Mr. Poke írta:
BEMAN írta:@ Spiderman Laughing  Mr poke:

ha jól értem gabona után vagyis nyáron szoktad ZT  "Trio" vetni és  megsemmisítés szeptemberbe? ilyen helyzetbe nem tartom jól bele tenni Bíbor, mert kevés idő van a N kötés.

Gabona után nincs idő. Viszont én már Szombaton elvetettem. 3,5-4 hónap alatt szerinte ki fog virágozni.

miért nincs idő nyáron ?

mit vetette most ? kukorica ?

50db Tejelő szarvasmarha állomány van 70ha földdel. A zabos borsó szecskázva lesz, betaposva. A bükköny szemesnek, (fehérje támogatás is jár rá) Ezeket a keverékeket nem, kell gyomirtani nagyon nem is lehet. Akár szénának, szenázsnak tökéletes. Költsége meg minimális. Vetni, kaszálni kell. Szeptember végén el kell vetni, így nem ütközik más munkacsúccsal. Idei év tapasztalata őszi borsó vs bükköny. Borsó nagyobb zöld tömeget tud adni, viszont a bükköny jobban bírja a vizet. Mindig van szórás vetéskor, ami tökéletes takarónövény, mindig jobbak a talajok mint búza után. Ráadásul én most még be fogom vetni egy rövid tenyészidejű kukoricával. írta:

BEMAN

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-13, 13:29

Mr. Poke írta:

ha jól értem gabona után vagyis nyáron szoktad ZT  "Trio" vetni és  megsemmisítés szeptemberbe? ilyen helyzetbe nem tartom jól bele tenni Bíbor, mert kevés idő van a N kötés.

Gabona után nincs idő. Viszont én már Szombaton elvetettem. 3,5-4 hónap alatt szerinte ki fog virágozni.

miért nincs idő nyáron ?

mit vetette most ? kukorica ?

BEMAN

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-13, 13:15

motoros írta:
BEMAN írta:

ugy latom  van neked jó ötlet.

de szerintem retek és mustár szeptemberre fognak magozni és magas lignifikatió tartalom lesz a szármaradvány vagyis lassú lékomposztálás és N hiányóság gabona szamara.  

Ok, elfogadom, de az alexandriai here meg a lóbab mellé csak kellene még egy növény?  (a tavaszi bükköny nem fog élni a száraz melegben.)

cirok
BEMAN

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-13, 13:13

Mr. Poke írta:

hajdina akar 1hó vetés után is magzik de 4 hó után még mindig silent
BEMAN

Témanyitás by motoros on 2016-06-13, 12:12

BEMAN írta:

ugy latom  van neked jó ötlet.

de szerintem retek és mustár szeptemberre fognak magozni és magas lignifikatió tartalom lesz a szármaradvány vagyis lassú lékomposztálás és N hiányóság gabona szamara.  

Ok, elfogadom, de az alexandriai here meg a lóbab mellé csak kellene még egy növény? (a tavaszi bükköny nem fog élni a száraz melegben.)

motoros

Témanyitás by motoros on 2016-06-13, 12:03

Mr. Poke írta:Nem hiszem, hogy kötöttebb a föld mint itt Smile

Azért arra mérget ne vegyél!  Very Happy  Tennék fel képet, de a feltöltés után nem tudom mit kell csinálni, hogy látható is legyen

Te milyen takarónövényt vetnél, mikor, és mikor, hogy dolgoznád el búza alá?

motoros

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-13, 11:19

Mr. Poke

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-13, 10:03

@ Spiderman Laughing Mr poke:

Őszi zab+ őszi borsó keverék szecskázva volt, gruber, kombinátor vetés. Zöld trió, Hajdina, facélia, bíborhere. Szeptemberben zúzom, lazítás, gruber (kombinátor, ásóborona) vetés. írta:

ha jól értem gabona után vagyis nyáron szoktad ZT "Trio" vetni és megsemmisítés szeptemberbe? ilyen helyzetbe nem tartom jól bele tenni Bíbor, mert kevés idő van a N kötés.
BEMAN

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-13, 09:57

Olajretket és mustárt az alexandriai heréhez és a lóbabhoz hozzátenni esetleg érdemes? írta:

ugy latom van neked jó ötlet.

BEMAN

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-13, 08:03

Nem hiszem, hogy kötöttebb a föld mint itt Smile

Talajlazítást meg talajtakaró növénnyel felejsd el kötött földben, nem fogja áttörni. Fontos a megfelelő talaj lazítás. Csak ilyenkor nem szabad még mélyen bolygatni a földet mert kiszárad.

Ha szeptemberben meghúzod mélyebben, jó lazítóval, gruberrel, és megfelelően lezárod akár több sorral hengerrel. Vetésre tökéletes magágyad lesz, úgyis lesz valamennyi csapadék.

Mr. Poke

Témanyitás by motoros on 2016-06-13, 07:47

Mr. Poke írta:
motoros írta:
BEMAN írta:
motoros írta:

Akkor javaslom :
Alexandria here sokat
Lobbab nagyon sokat
bukkony is sokat

Az alexandriai here jó lehet, de a tavaszi bükkönyről ezt írják, hogy "A meleg, száraz időszakokat erősen megsínyli,", így az itt kiesik, mert rendszeresen egy csepp eső sem esik július-augusztusban. A lóbabról nem találtam igazán információt, búza menne bele, így bíbor here megint kiesik.

Olajretket és mustárt az alexandriai heréhez és a lóbabhoz hozzátenni esetleg érdemes?

Én nem variálta túl.

Őszi zab+ őszi borsó keverék szecskázva volt, gruber, kombinátor vetés. Zöld trió, Hajdina, facélia, bíborhere. Szeptemberben zúzom, lazítás, gruber (kombinátor, ásóborona) vetés.
Kötött öntéstalaj, szikes foltokkal.

Itt sem a gruber sem a lazító után nem lehet vetni, mert olyan rögös lesz. Több sor rövidtárcsával lehetne abból esetleg magágyat csinálni.
Arra gondoltam, hogy most kellene vetni takarónövényt, a nagy melegekben védi a földet, szeptember elején betárcsázni, majd az októberi vetésig meg szépen elszárad, elbomlik kicsit.

motoros

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-06-13, 07:36

motoros írta:
BEMAN írta:
motoros írta:

Akkor javaslom :
Alexandria here sokat
Lobbab nagyon sokat
bukkony is sokat

Az alexandriai here jó lehet, de a tavaszi bükkönyről ezt írják, hogy "A meleg, száraz időszakokat erősen megsínyli,", így az itt kiesik, mert rendszeresen egy csepp eső sem esik július-augusztusban. A lóbabról nem találtam igazán információt, búza menne bele, így bíbor here megint kiesik.

Olajretket és mustárt az alexandriai heréhez és a lóbabhoz hozzátenni esetleg érdemes?

Én nem variálta túl.

Őszi zab+ őszi borsó keverék szecskázva volt, gruber, kombinátor vetés. Zöld trió, Hajdina, facélia, bíborhere. Szeptemberben zúzom, lazítás, gruber (kombinátor, ásóborona) vetés.
Kötött öntéstalaj, szikes foltokkal.

Mr. Poke

Témanyitás by motoros on 2016-06-12, 21:30

BEMAN írta:
motoros írta:

Akkor javaslom :
Alexandria here sokat
Lobbab nagyon sokat
bukkony is sokat

motoros

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-12, 19:11

motoros írta:

Akkor javaslom :
Alexandria here sokat
Lobbab nagyon sokat
Bíbor here következő tavasz-ig
bukkony is sokat

BEMAN

Témanyitás by BEMAN on 2016-06-12, 19:00

motoros írta:
.Norbert (admin) írta:
motoros írta:

Jó lenne egy nagy átfogó táblázat amiben szerepelnek a fontos adatok.

Nem táblázat de ezen a fórumon a tudástár témán belül fentről kb 3. hozzászólásban van egy link ahol szinte minden növényről részletesen írnak. Érdemes megnézni. Norbert

Köszi! A magyar nyelvű is jó, de az angol még hasznosabbnak tűnik, csak hát az angol...

Van Google fordító Wink
BEMAN

Témanyitás by motoros on 2016-06-12, 17:36

.Norbert (admin) írta:
motoros írta:

Jó lenne egy nagy átfogó táblázat amiben szerepelnek a fontos adatok.

Nem táblázat de ezen a fórumon a tudástár témán belül fentről kb 3. hozzászólásban van egy link ahol szinte minden növényről részletesen írnak. Érdemes megnézni. Norbert

Köszi! A magyar nyelvű is jó, de az angol még hasznosabbnak tűnik, csak hát az angol...

motoros

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

9 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics