Keresés

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Minden ami takarónövény
Yesterday at 13:07 by acszati

» Vetőgépek és kiegészítőik
Yesterday at 08:31 by Mr. Poke

» OFF TOPIC / kocsma
2017-07-20, 10:29 by Gúnár

» Csapadék adatok, feljegyzések
2017-07-20, 09:07 by Gúnár

» Talajmegújító gépsor kisgazdaságok számára
2017-07-17, 15:59 by Bigiboy77

» Hasznos információk-táblázatok-dokumentumok
2017-07-15, 09:55 by Mr. Poke

» Kalászosok
2017-07-12, 12:30 by Netparaszt

» Kukorica termesztése
2017-07-07, 08:23 by Berente Antal

» Gabonában használt gyomírtók
2017-07-04, 13:34 by Kezdetleges

Grúber ; Kultivátor

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Grúber ; Kultivátor

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-12-11, 08:52

Akkor elmondom, hogyan kell csinálni a 3 soros rendszert.

Nyomjelző kell de nem a hagyományos jelzőtárcsás mert az nem pontos. A traktor elejére kell tenni keresztbe egy csövet és két oldalt lelógatni egy láncot, ami az előző megművelt szélső sor felett kell járatni. 5-10cm pontossággal lehet vele dolgozni. Ebbe lehet vetni 6 soros vetőgéppel.
Vagy amiben én gondolkodok 4 soros rendszer. Csak a sorközművelés 4 sorral macerás. (Szecskázó, Kombájn 4 soros) De mivel a DUO kukorica hibridre szeretnék átállni itt nem is nagyon lesz sorközművelés.

3 sor elmegy egy MTZ-vel a 4 sorhoz kell a 120LE hogy kényelmesen vigye és ne csúszkáljon a traktor.

És szerintem egy így előkészített sávba az SPC vetőgép is berakja a magot esetleg picit alakítani kell rajta (növelni a rugóerőt, vagy Kökény féle csoroszlyát kell tenni az SPC--re.). Tehát egy 3 soros vetőgéppel összeépített rendszer fillérekből összerakható. De akkor el kell felejteni a sorközművelést.

Mr. Poke

Hozzászólások száma : 283
Köszönet : 6

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by VDénes on 2016-12-10, 21:23

.Norbert (admin) írta:
VDénes írta:
BEMAN írta:Homokos talaj esetén  elegendő  csak ősszel  "striptilezni" a talaj
De agyag esetén tavasz is kell.
Ne haragudj de hosszú távon nehéz lesz követni a 75cm .        3 kappas gruber/lazító utan, vetni 6 soros vetőgépel .  Egy próbát  ok több ha?. Nem hiszem hogy jo ötlet?

Vagy van 3 soros vetőgép?

A műtrágya  sor mellett tennék  70-80% ne legyen több mint 100 hatóanyag N
Többi  ha van szükség föld fölött jó lesz.

Az en vélemény

Most biztos kiborítok mindenkit meg ki leszek tiltva, hogy itt magamba beszélgetek, de azt gondoltam még, hogy a 3 sorral így ha 25 cm sávokat készítek csinálok nyomjelzőt és az után megyek akkor csak tudok 20cm alatti pontossággal menni, így a laza sávba tudnék vetni. Ezt a rendszert úgy használnám, ha ősszel télen nem bírok megcsinálni mindent grúberral akkor vetés előtt pár nappal meghúznám ezzel a sekély "lazító strip tillel" aztán meg lehetne vetni egész pontosan. Nagyon butaság?

Egy időbe sokat gondolkoztam ezen az automata kormány nélküli strip tillen.

Azt találtam ki, hogy például rozst vagy búzát "vetni" egyetlen sorba vezetőként. Tavasszal nem a nyomjelző után mennél hanem a vetés sora után. Ebben az esetben magágykészítést nem lehetne csinálni és glifóval ütni kellene a gabonát.

Én ezt a lazító témát csak tavasszal húznám vetés előtt kapások után. Őszre nem merném csak úgy otthagyni, mert tavaszra úgysem látok már semmi te belőle Very Happy Ilyesmi mit ami vidit betettem nem lenne nagy valami készíteni, persze 2 menet lenne, de az alapművelő és magágykészítő sor jó lenne így.
VDénes

Hozzászólások száma : 20
Köszönet : 0

Témanyitás by .Norbert (admin) on 2016-12-10, 21:19

VDénes írta:
Ne haragudj de hosszú távon nehéz lesz követni a 75cm .        3 kappas gruber/lazító utan, vetni 6 soros vetőgépel .  Egy próbát  ok több ha?. Nem hiszem hogy jo ötlet?

Az en vélemény

Most biztos kiborítok mindenkit meg ki leszek tiltva, hogy itt magamba beszélgetek, de azt gondoltam még, hogy a 3 sorral így ha 25 cm sávokat készítek csinálok nyomjelzőt és az után megyek akkor csak tudok 20cm alatti pontossággal menni, így a laza sávba tudnék vetni. Ezt a rendszert úgy használnám, ha ősszel télen nem bírok megcsinálni mindent grúberral akkor vetés előtt pár nappal meghúznám ezzel a sekély "lazító strip tillel" aztán meg lehetne vetni egész pontosan. Nagyon butaság?

Egy időbe sokat gondolkoztam ezen az automata kormány nélküli strip tillen.

Azt találtam ki, hogy például rozst vagy búzát "vetni" egyetlen sorba vezetőként. Tavasszal nem a nyomjelző után mennél hanem a vetés sora után. Ebben az esetben magágykészítést nem lehetne csinálni és glifóval ütni kellene a gabonát.
.Norbert (admin)
Admin

Hozzászólások száma : 185
Köszönet : 1

http://regagrihun.top-talk.com

Témanyitás by VDénes on 2016-12-10, 20:38

VDénes írta:Köszönöm. Persze mindenképpen kicsiben próbálom ki. A dokumentálást meg nem hagyom ki, azt mindig elhagyom utána meg gondolkodom, hogy is volt tavaly :-D

https://youtu.be/nFSkuwTkih8
Nem rossz szerszám ez sem. Elég jó egyszerű is
VDénes

Témanyitás by VDénes on 2016-12-10, 07:50

Köszönöm. Persze mindenképpen kicsiben próbálom ki. A dokumentálást meg nem hagyom ki, azt mindig elhagyom utána meg gondolkodom, hogy is volt tavaly :-D
VDénes

Témanyitás by BEMAN on 2016-12-10, 06:53

Működik szerintem, ha jól értem amit akarsz.

Még egyszer mondom, nem szabad bele ugrálni bár milyen jó technológia vagy módszer, ... kicsi, lassan, lépés/ lépés
próbáld ki egy kisebb területen, akár pár m2
BEMAN

Hozzászólások száma : 474
Köszönet : 5

http://www.leopold7.com/

Témanyitás by acszati on 2016-12-10, 06:52

VDénes írta:

Nem lehetetlen kivitelezni szerintem.Szerintem vágj bele és csináld.Törekedj a nagyon pontosan húzni a sorokat és akkor szerintem 20cm -en belül tudsz maradni.
Dokumentáld a technológiát. :-))

acszati

Hozzászólások száma : 315

Témanyitás by VDénes on 2016-12-09, 21:04

Az en vélemény

VDénes

Témanyitás by VDénes on 2016-12-09, 17:12

Az en vélemény

Nem kapna a terület semmi mást csak ezt. Az előző kúltúra kukorica/napraforgó sorok elég jó szamár vezetőként működnének. A vetéskor meg csak a műveletlen részen kéne menni. Automata kormány a legolcsóbb mibe kerülhet?
VDénes

Témanyitás by VDénes on 2016-12-09, 07:14

100kg N hatóanyag 2év alatt megy ki kb.
Azért gondoltam lazító kést az rosszabb esetben is emel 50cm munka szélességben. Ha 30cm pontosan vetek akkor is lazább talajban lesz a mag mint direktben. Az előző évi sorokat meg csak tudom követni a lazítóval. Ha meg bejön lehet venni sorkormányt.
VDénes

Témanyitás by BEMAN on 2016-12-09, 05:23

Homokos talaj esetén elegendő csak ősszel "striptilezni" a talaj
Ne haragudj de hosszú távon nehéz lesz követni a 75cm . 3 kappas gruber/lazító utan, vetni 6 soros vetőgépel . Egy próbát ok több ha?. Nem hiszem hogy jo ötlet?

A műtrágya sor mellett tennék 70-80% ne legyen több mint 100 hatóanyag N
Többi ha van szükség föld fölött jó lesz.

Az en vélemény
BEMAN

Témanyitás by VDénes on 2016-12-08, 22:56

Azért akarok szélesebbet mert én nem tudom a 2cm pontosan vezetni a traktort. És azért lazított földbe kerüljön a mag.
VDénes

Témanyitás by kis Zombi on 2016-12-08, 22:52

VDénes írta:Az nagyon kever. Egy kapa nem emel annyit mint a lazító kés. 25 cmen húznám csak.

Keskeny kés is létezik, nem csak azok a 7 cm széles, csavart kapák, amik most vannak rajta. Szerintem a gyári kapákat kellene lekoppintani, azok ránézésre jóval keskenyebbek mint a fralanz kése.
kis Zombi

Hozzászólások száma : 392
Köszönet : 7

Témanyitás by VDénes on 2016-12-08, 22:40

Az nagyon kever. Egy kapa nem emel annyit mint a lazító kés. 25 cmen húznám csak.
VDénes

Témanyitás by kis Zombi on 2016-12-08, 22:35

VDénes írta:Igen. Azt lehet jobban tavasszal is. Hullámos tárcsákat meg magágyat készítene a kés után.
Bocsi telóról írok nem tudom hogy kell csatolni az előzményeket

Miért nem a grubert mókolod át stripptillnek ?
kis Zombi

Témanyitás by VDénes on 2016-12-08, 22:23

Igen. Azt lehet jobban tavasszal is. Hullámos tárcsákat meg magágyat készítene a kés után.
Bocsi telóról írok nem tudom hogy kell csatolni az előzményeket
VDénes

Témanyitás by kis Zombi on 2016-12-08, 22:16

BEMAN írta:
VDénes írta:Sziasztok
Azon töröm a fejem, hogy lazítót 3 késest egyenest persze 75cm tagosítanám. Strip tillként húzva. Mehetnék az előző évi sorok nyomán. Viszont tápanyag kijuttatás miatt érdemes tavasszal csinálni? Vagy akkor kell sekélyebben húzva mégegyszer műtrágyát szórva? Vagy elég vetőgéppel? Vélemények? Hülyeség ez?

Milyen  növény.?
Milyen  a talaj  a lazító  utan? Szár  maradvány?  Hullámos ?

Fralanz késeket húznál ?
kis Zombi

Témanyitás by VDénes on 2016-12-08, 21:32

Napraforgó után kukorica vagy kukorica után napraforgó. Nem rögös éppen csak a lazító kés nyoma látszik. Sortisztítót csinálnék elé ami eltolja a szárakat.
VDénes

Témanyitás by BEMAN on 2016-12-08, 21:27

VDénes írta:Sziasztok
Azon töröm a fejem, hogy lazítót 3 késest egyenest persze 75cm tagosítanám. Strip tillként húzva. Mehetnék az előző évi sorok nyomán. Viszont tápanyag kijuttatás miatt érdemes tavasszal csinálni? Vagy akkor kell sekélyebben húzva mégegyszer műtrágyát szórva? Vagy elég vetőgéppel? Vélemények? Hülyeség ez?

Milyen növény.?
Milyen a talaj a lazító utan? Szár maradvány? Hullámos ?

BEMAN

Témanyitás by VDénes on 2016-12-08, 20:57

Sziasztok
VDénes

Témanyitás by .Norbert (admin) on 2016-11-15, 22:01

kis Zombi írta:Azon törtem az agyamat, ha lenne egy 2 cm pontosságú sorvezetőm, és a gruberen átrendezném a késeket 75 cm-re (gyakorlatilag striptill-eznék kalászos után 20 - 25 cm mélyen ) utána ugyanúgy kapna rövidtárcsát, takarónövényt, tavasszal megint rövidtárcsát (gondosan ügyelve, hogy mindig ugyanott járjon a kerék, ne tapossam a sorok helyét ) annak lenne értelme ? A striptill-nél a sorköz nincs bolygatva, itt viszont sekélyen lenne piszkálva, de nem 25 cm-enként, hanem ritkábban. Kinek mi a véleménye ?

Ehhez a mutatványhoz szerintem egy sima sorvezető nem lenne elég... Ehhez automata kormány kell ráadásul olyan ami fél év mulva is visszatalál ugyan arra a jelre.
.Norbert (admin)
Admin

Hozzászólások száma : 185
Köszönet : 1

http://regagrihun.top-talk.com

Témanyitás by kis Zombi on 2016-11-15, 17:37

Azon törtem az agyamat, ha lenne egy 2 cm pontosságú sorvezetőm, és a gruberen átrendezném a késeket 75 cm-re (gyakorlatilag striptill-eznék kalászos után 20 - 25 cm mélyen ) utána ugyanúgy kapna rövidtárcsát, takarónövényt, tavasszal megint rövidtárcsát (gondosan ügyelve, hogy mindig ugyanott járjon a kerék, ne tapossam a sorok helyét ) annak lenne értelme ? A striptill-nél a sorköz nincs bolygatva, itt viszont sekélyen lenne piszkálva, de nem 25 cm-enként, hanem ritkábban. Kinek mi a véleménye ?
kis Zombi

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-10-13, 15:05

Radócz írta:
kis Zombi írta:

Józsi azért árulja a grubberét, mert Horsc rendszerű kapákkal van szerelve, és ezek a fajta kapák nagyon kevernek. Egy rövidtárcsa és a grubber után alig volt szármaradvány a felszínen.

És a termésátlag is eltért, azonos "műtrágyázás" mellett.
Szerintem ezt így ne lehet kijelenteni. A grubber-el való talajmunka jelentősen durvább mint egy rövidtárcsa.
A búzát pedig porba kell vetni így lehet köztük termésbeli különbség.

De ha megfelelő az időjárás egy 25cm mély grubber felbecsülhetetlen. Csak ezen még át kell valamivel menni ami a búzának jó magágyat csinál. (Konvencionális talajművelés esetén)

Mr. Poke

Témanyitás by Mr. Poke on 2016-10-13, 15:01

kis Zombi írta:
Mr. Poke írta:Persze megfelelő vetőgép nélkül nehéz. De gondolom eddig is elvetetted valahogy a gabonát. Azt most is megteheted. De venni egy gépet csak azért, hogy 1-2 évig használd szerintem luxus.

De mint írtam én a saját talajomból indulok ki, ahol a tárcsás művelőeszközök nem tudnak megfelelő munkát végezni. Valamint inkább gyengébb terméssel számolok, minthogy tönkretegyem a már kialakult jobb talajt.

Homokon nem annyira vészes azért a tárcsa.

Több lesz az mint egy két év attól tartok. Jó lenne rálelni egy jó állapotú használtra, ami idővel, mikor már nincs rá szükség, árában eladható. 4. hónapja keresek, eddig eredménytelenül.

Én is nézegettem őket de nem lehet találni. És én is kölcsön szoktam néha kérni egy 4,2m es V tárcsát Smile De az már végső eset.
Egy használtat homokon elfogadható. Vagy fogj össze egy kolegával, vegyetek felesben egyet.

Mr. Poke

Témanyitás by Radócz on 2016-10-13, 08:23

kis Zombi írta:

Józsi azért árulja a grubberét, mert Horsc rendszerű kapákkal van szerelve, és ezek a fajta kapák nagyon kevernek. Egy rövidtárcsa és a grubber után alig volt szármaradvány a felszínen.

És a termésátlag is eltért, azonos "műtrágyázás" mellett.

Radócz

Hozzászólások száma : 209
Köszönet : 4

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére